Jak to działa

Crowdfunding udziałowy to nic innego jak inwestycje grupowe. Wielu inwestorów może sfinansować Twoje przedsięwzięcie w zamian za udziały w nim. W naszym serwisie każdy może zostać inwestorem i nabywać udziały w innowacyjnych spółkach. To co było dotychczas zarezerwowane dla niewielu stało się dostępne dla każdego z nas. Inwestuj przy pomocy mechanizmu crowdfundingu udziałowego w innowacyjne spółki. Kupuj aktywa.

Zapraszamy do obejrzenia animacji promocyjnych wyjaśniających jak działa serwis crowdangels.pl


Krok 1. Pomysł

Masz świetny pomysł lub nowatorski produkt i chcesz go przedstawić światu? Genialnie :) - każdy wie, że dobry pomysł to połowa sukcesu. Druga połowa to konsekwencja w działaniu, umiejętności w jego realizacji oraz oczywiście kapitał. Z tym ostatnim  bywa różnie ale wiele świetnych pomysłów jest odkładanych na półkę właśnie z powodu braku kapitału. Są chęci, jest determinacja i jest zgrany zespół, ale brak pieniędzy hamuje postęp. Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i stworzyliśmy tą innowacyjną platformę by pomóc Wam w pozyskiwaniu funduszy na realizację waszych pomysłów biznesowych. Zobacz w następnych krokach jak to działa.

Krok 2. Zgłaszasz pomysł do serwisu crowdangels.pl

W panelu użytkownika w tym serwisie masz nieograniczone możliwości tworzenia oraz edycji projektów biznesowych. W czterech prostych krokach możesz dodać projekt i przesłać go do naszych ekspertów. Po analizie i aprobacji projektu będzie on prezentowany w tym serwisie udziałowego finansowania społecznościowego. Aby uwiarygodnić Twój pomysł w oczach potencjalnych inwestorów wymagane będzie od Ciebie załączenie skróconego biznes planu oraz projekcji finansowych na kolejne lata. Jeżeli już posiadasz zarejestrowaną spółkę wymagane będzie załączenie dokumentów rejestracyjnych.
Określasz główne warunki takie jak czas zbiórki, wysokość poszukiwanego kapitału oraz % udziałów / akcji jaki oddasz inwestorom za wsparcie finansowe twojego projektu biznesowego.

Krok 3. Promocja

Twój projekt może być widoczny w serwisie od 30 do maksymalnie 180 dni i tyle czasu będą mieli inwestorzy na dokonywanie wpłat na jego rzecz. W tym okresie musisz dołożyć wszelkich starań w celu promocji Twojej zbiórki. Na każdej stronie projektu znajdziesz wtyczki społecznościowe, dzięki którym możesz publikować projekty na swoich profilach w serwisach społecznościowych.

Krok 4. Zbiórka kapitału

Serwis ten działa na zasadzie udziałowego finansowania społecznościowego - to znaczy, że za wsparcie finansowe Twojego projektu biznesowego oferujesz udziały lub akcje w Twojej spółce.
- Każdy projekt może być promowany przez max 180 dni.
- Projekt, aby być uznanym za sfinansowany musi uzyskać 100% wsparcia. Dopuszczalna jest sytuacja dalszego finansowania projektu powyżej 100% (overfunding) na wniosek projektodawców i gdy jeszcze został czas do końca okresu subskrypcji projektu.
- Projekty które nie uzyskają poziomu finansowania 100% w wyznaczonym czasie nie będą finansowane a kapitał będzie zwracany inwestorom.
- Minimalna kwota inwestycji wynosi 50 zł (niepodzielna wartość udziału w sp. z o. o.)
- Można inwestować minimalnie wartość jednego udziału (CJU) ustaloną przez projektodawcę lub jego wielokrotność.

Krok 5. Realizacja projektu

Gdy Twój projekt osiągnie cel i kapitał zostanie zebrany, zorganizujemy w Twoim imieniu procedury prawno - księgowe. Po podpisaniu stosownych dokumentów i przekazaniu udziałów / akcji w spółce inwestorom, na konto Twojej firmy zostanie przelany pozyskany kapitał. Na wniosek inwestorów kapitał może być przekazywany w transzach. Ty inwestujesz, rozwijasz firmę a inwestorzy liczą na wzrost wartości posiadanych udziałów. Będziesz miał prawo pierwokupu do wykupu udziałów od inwestorów w chwili gdy wyrażą chęć odsprzedaży.


zgłoś projekt