Inwestycje w innowacje

Każdy (prawie) chce mieć więcej pieniędzy. Ludzie inwestują, bo chcą zwiększyć swoją wolność, poczucie bezpieczeństwa, albo żeby móc sobie na więcej pozwolić. Zresztą możesz mieć inny cel, ale jeśli czytasz tę informację zapewne należysz do grupy, która chce powiększać swój majątek.

W dzisiejszych czasach inwestowanie staje się koniecznością. Czasy, w których pracowało się 30 lat w tej samej firmie, a potem się odchodziło i dostawało niezłą emeryturę, już minęły. Dla wielu ludzi inwestowanie to sposób na utrzymanie obecnego standardu życia po przejściu na emeryturę.

Z powodu zmian demograficznych państwo nie zapewnia emerytom dostatecznych pieniędzy. W Polsce nie jest jeszcze tak źle - wydaje się, że niedawno zreformowany system emerytalny, będzie nam dobrze służył przez wiele lat. Ale społeczeństwa zachodnie borykają się z problemami spowodowanymi niedopasowaniem systemu emerytalnego do warunków demograficznych. Toczy się debata jak te systemy będą funkcjonować za 20, 30, 50 lat. Szansą na niezależność od systemu jest samodzielne inwestowanie i zabezpieczenie swojej przyszłości.

Czy zastanawialiście się kiedyś czemu bogaci są coraz bogatsi?

Odpowiedź jest prosta, ale o tym zaraz. Zastanówcie się przez chwilę co kupują biedni ludzie i co kupują osoby średniozamożne. Widzicie już to? Jak nie, podpowiadam. Ludzie biedni kupują rzeczy. Zastanawia was to, przecież nie jesteście biedni a też kupujecie rzeczy. Tak, ale ludzie biedni kupują tylko rzeczy. Średniozamożni kupują zobowiązania - kredyt na samochód, na mieszkanie (szczęśliwi na dom) itd. można by wyliczać bez końca telewizory, kanapy etc etc.

I co z tego, zapyta wielu z was, co to ma do rzeczy? Teraz czas na odpowiedź na pytanie co kupują bogaci? Bogaci kupują aktywa i dzięki temu stają się coraz bogatsi. Inwestują w kruszce, akcje, obligacje i udziały w spółkach. Ich zakupy procentują, spółki w które inwestują z czasem stają się coraz większe, coraz bardziej wartościowe. Dzięki niewielkim kwotom zainwestowanym dziś osiągają horrendalne zyski w przyszłości. Faktem jest, że niektóre inwestycję kończą się fiaskiem ale czymże by było życie bez ryzyka?

Kupuj aktywa, kupuj udziały w spółkach, rób to z rozwagą i pomagaj tym spółkom osiągnąć sukces.