BrewDog

Get the Widget

 

Zainwestowano

36480 zł

12.17%

Pozostało

zakończony dni

Wartość projektu

299820 zł

Inwestorzy

11
 

BrewDog


UWAGA: Do projektu załączone są dokumenty w języku angielskim. Ta oferta jest ofertą inwestycji w istniejącą spółkę brytyjską o numerze: SC311560Nasz browar jest niesamowity, ale rosnące zapotrzebowanie na nasze piwo już wkrótce przekroczy możliwości browaru. Przez tą inwestycję będziemy mogli znacząco podnieść moce produkcyjne BrewDog i zaspokoić zapotrzebowanie was i naszych klientów na całym świecie.
Szkocki browar BrewDog, chyba najbardziej znany browar kraftowy świata, ruszył z akcją Equity For Punks IV. Tak, to już czwarta edycja! Ostatnim razem BrewDog pozyskał w drodze crowdfundingu 4,25 milionów GBP (Equity for Punks III) i było to w 2013 roku. Kapitał pozyskany z ostatniej kampanii pozwolił spółce sfinansować gwałtowną ekspansję oraz budowę nowego browaru. Zapotrzebowanie na produkty  BrewDog  przerosło oczekiwania zarządu i już wkrótce przekroczy moce produkcyjne browaru, które będą niewystarczające aby pokryć oczekiwania klientów na całym świecie.
W tym celu BrewDog idzie po rekord świata, bo celem jest kumulacja aż 25 milionów funtów brytyjskich, za 8,19% w spółce. Fundusze zbierane są niezależnie w wielu krajach świata.
Dotychczas, w poprzednich trzech edycjach w browar zainwestowało 14500 inwestorów. W chwili publikacji oferty na crowdangels.pl, w trakcie trwania
#EFPIV (Equity for Punks IV), było ich już 31781. W Polsce tylko 10.

Dołącz do tej rewolucji i społeczności ponad 35,000 ludzi z całego globu, którzy już wsparli BrewDog, w drodze do dominacji świata. Stań się częścią browaru nabywając jego cząstkę i ciesz się przywilejami oferowanymi przez BrewDog.


spotkanie inwestorów BrewDog na corocznej imprezie w Szkocji

BrewDog to w chwili obecnej 100 HL (hektolitry)  mocy produkcyjnych, 19400 HL mocy fermentacyjnych w 40 zbiornikach, maszyna butelkująca na 48 głowic, 190000 HL mocy produkcyjnych rocznie.
Inwestując w spółkę zyskasz dożywotnie benefity oferowane przez browar, min. rabat w browarze BrewDog w Warszawie i innych lokalizacjach na świecie.


POMYSŁMisją BrewDog jest zmiana świata piwa. Twórcy browaru chcą wpłynąć na przyzwyczajenia i wybory konsumentów. Nowe piwo i nowe smaki z BrewDog zrewolucjonizowały podejście smakoszy i już wpłynęły na ich wybory. W 2015 PunkIPA, piwo z BrewDog było najchętniej kupowanym piwem w Wielkiej Brytanii.
W roku 2007 BrewDog zaczynał jako mikro browar, z dwoma osobami i jednym psem w zespole. Obecnie BrewDog zatrudnia ponad 350 utalentowanych osób, sprzedaje piwo do ponad 50 krajów i zarządza 43 barami na całym świecie. Rozwój przedsiębiorstwa w tak krótkim czasie został sfinansowany w dużej mierze przez crowdfunding udziałowy i 14500 inwestorów w trzech poprzednich edycjach Equity for Punks.

zatrudnienie i finanse w BrewDog w latach 2007-2014

Tą kampanią, która prowadzona jest niezależnie w wielu krajach, BrewDog chcemy sfinansować dalszy rozwój spółki i wejście na jej nowy poziom.

Ilość i różnorodność lokalizacji barów BrewDog systematycznie rośnie od 2010 roku. W marcu 2016 pierwszy w Polsce bar zostanie otwarty w Warszawie. Inwestując w spółkę zagwarantujesz sobie dożywotni rabat.


RYNEK


BrewDog w liczbach.

1. Wzrost spółki


Poprzednie edycje Equity for Punks pozwoliły nam na gwałtowny wzrost. W latach 2012-2014 byliśmy najszybciej rozwijającą się spółką FCMG w Wielkiej Brytanii.

2. Zysk operacyjny


Zysk spółki w 2013 roku wzrósł o 335% w porównaniu do roku poprzedniego, osiągając poziom 2,912,000 funtów. W następnym roku zysk BrewDog wyniósł blisko 5 milionów GBP.

3. BrewDog na świecie


BrewDog eksportuje do ponad 50 krajów świata i zdobywa coraz to nowe rynki. Dodatkowo, spółka zarządza 43 barami w różnych lokalizacjach, na zupełnie przeciwległych sobie wysokościach i szerokościach geograficznych. Inwestując 570 PLN, czyli najniższą możliwą kwotę, dostaniesz dożywotnie prawo do 5% rabatu we wszystkich barach BrewDog. Już w marcu spółka otwiera kolejny lokal, tym razem w Warszawie, pod adresem Widok 8. Koniecznie sprawdź w zakładce BONUSY, jakie jeszcze niespodzianki przygotował BrewDog dla inwestorów.

4. Najpopularniejsze piwo rzemieślnicze w supermarketach w Wielkiej Brytanii


Prognozowany obrót BrewDog w 2015 roku to 50 milionów funtów brytyjskich. To wzrost o 56% w porównaniu do roku 2014.


NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE ŚRODKI


W zależności od efektów kampanii, będą realizowane poniższe założenia, ułożone priorytetowo, od najważniejszych:

1. budowa nowego drugiego browaru aby zwiększyć moce produkcyjne i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie - 3M £

2. wprowadzenie na rynek piwa puszkowego - 0,5M £

3. rozwój sieci barów w Wielkiej Brytanii - 7M £

4. inwestycja w zielone technologie - 2M £

5. rozwój linii piw eksperymentalnych - Abstrakt - 1,5M £

6. rozwój sieci barów zagranicznych - 2M £

7. stworzenie kraftowej destylarni - 1M £

8. budowa linii do produkcji kwaśnych piw - 1,5M £

9. budowa gałęzi spółki odpowiedzialnej za import oraz dystrybucję - 1M £

10. wprowadzenie nowego produktu - HotShot - piwa destylowanego na lodzie - 1M £

11. otworzenie hotelu z motywem  browaru rzemieślniczego - 1,5M £

12. otworzenie browaru w USA - 3M £

LUDZIESTRATEGIA WYJŚCIAPunk IPA to najpopularniejsze piwo z BrewDog i najchętniej kupowane piwo kraftowe w UK

Spółka w najbliższych latach nie planuje wejścia na giełdę, z tego też powodu obrót udziałami może być utrudniony. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, BrewDog raz do roku organizuje wydarzenie online, Asset Match, w trakcie którego udziałowcy mogą spieniężyć swoje udziały. Najbliższy Asset Match odbędzie się w październiku 2016 r.
zaloguj się, by dowiedzieć się więcej

Ryzyko inwestycyjne

Inwestycje w start up'y oraz biznesy we wczesnej fazie wzrostu niosą za sobą ryzyko utraty płynności, niewypłacania dywidend oraz utraty zainwestowanego kapitału. Aby je zminimalizować, zalecane jest zasięganie porad specjalistów przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji przez ten serwis. Zaleca się również dywersyfikację inwestycji. Crowdangels.pl jest platformą skierowaną do użytkowników, którzy rozumieją powyższe ryzyko oraz są go w pełni świadomi podejmując decyzje inwestycyjne. Zapoznaj się z polityką ryzyka.

Zainwestuj 570
2 udziały będą twoje. Dodatkowo dostaniesz imienną kartę udziałowca, z którą otrzymasz 5% zniżki na zakupy w barach BrewDog, 10% zniżki na zakupy w sklepie online BrewDog, kupon na zakupy w barach BrewDog wartości 10 £ aby móc świętować inwestycję, darmowe piwo w dniu każdych twoich urodzin w barach BrewDog, coroczne zaproszenie dla dwóch osób na imprezę AGM (festiwal) udziałowców BrewDog w Szkocji. Gratką dla blogerów piwnych będzie możliwość dostępu do limitowanych edycji i wydań specjalnych piw BrewDog

Zainwestuj 1140
Cztery udziały oraz wszystko co powyżej, plus dodatkowe 5% rabatu na zakupy w sklepie BrewDog online.

Zainwestuj 1710
Sześć udziałów, wszystko co powyżej oraz dodatkowe 5% na zakupy w sklepie BrewDog online. To aż 15% rabatu. Oczywiście wszystkie nagrody z poziomu pierwszego również.

Zainwestuj 2850
10 udziałów i 10% zniżki w barach BrewDog na całym świecie. Dożywotnio. Z twoją imienną kartą. Wszystkie powyższe nagrody w pakiecie.

Zainwestuj 5700
Zgarniasz wszystko co powyżej. Dodatkowo, jako miłośnik piwa przez wielkie P otrzymasz roczną prenumeratę na piwa z eksperymentalnej serii Abstrakt, wysyłka do twoich drzwi!

Zainwestuj 11400
Oczywiście wszystko co powyżej. Do tego dokładamy roczne członkostwo w Bottlebox Beer Club - 6 razy w ciągu roku wyślemy ci paczkę z najlepszymi piwami, nie tylko od nas, prosto do twoich drzwi.

Zainwestuj:

Wartość projektu: 299820 - 2998200 zł
Oferowane udziały: 0.01638 - 0.1638 %
Ilość udziałów: 1052 - 10520
Liczba inwestorów: 11
Cena nominalna udziału: 0,06 zł
Cena udziału: 285 zł
Minimalny zakup : 2 szt
Ilość udziałów:

Inwestujesz: 570 zł     Nabywasz:   0.0000%

Spodziewana stopa zwrotu w 3 lata: b/d %

Wycena spółki (post money): 1,830,402,930.40 zł

Zaloguj się

Informacje o spółce

Oferowane udziały: 0.01638%
Lokalizacja projektu: Ellon / Szkocja
Projektodawca: Mimmi Tehroop
Spółka: BrewDog PLC

Dokumenty dostępne po zalogowaniu

Zaloguj / zarejestruj